renault master

Najbardziej poszukiwane używane samochody dostawcze

Dlaczego niektóre samochody dostawcze są wybierane częściej od innych?

Świat motoryzacji jest niezwykle szeroki, a w tej kwestii samochody dostawcze nie są w żaden sposób wyjątkiem. Tego typu samochody bowiem, tak samo zresztą, jak ma się to w przypadku pojazdów osobowych, są w stanie naprawdę mocno się od siebie różnić. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o takie kwestie, jak typy nadwozia, choć oczywiście takie różnice również tutaj występują, ale również o popularność danego producenta, przesądy dotyczące niezawodności czy także możliwości, jakie oferuje konkretny model. Sprawia to, że nawet na rynku używanym jesteśmy w stanie bardzo często zauważyć podobne tendencje, jak ma to miejsce w przypadku rynku nowych samochodów dostawczych. Nie ma w tym nic dziwnego.

Dzisiaj przeanalizujemy sobie jednak, które samochody dostawcze są wybierane najczęściej, a także dlaczego tak właściwie się dzieje. Dzięki temu będziemy w stanie dogłębnie zrozumieć powody, przez które konkretne modele radzą sobie na rynku wtórnym wyjątkowo dobrze. Nic bowiem nie dzieje się z przypadku i tutaj również jesteśmy w stanie zastosować takową zasadę.

Renault Master – dobry do wszystkich zastosowań

Renault Master bez cienia wątpliwości jest obecnie najpopularniejszym samochodem dostawczym w Polsce. We wszelkich statystykach dotyczących samochodów nowych plasuje się on na fotelu lidera z ogromną przewagą nad konkurentami, a w przypadku rynku wtórnego jego popularność bynajmniej nie maleje. Oczywiście powodów takiego stanu rzeczy jesteśmy w stanie wskazać naprawdę wiele – utrzymywanie się w czołówce przez tak długi czas i na tylu frontach nie może brać się znikąd.

Bardzo ważnym atutem Mastera bez wątpienia jest jego uniwersalność. Model od francuskiego koncernu sprzedawany jest w naprawdę wielu różnych wariantach – furgon, van, minibus, podwójny kabinowiec, a także jako osobne podwozie do zabudowy, które pierwotni kupcy mogli zagospodarować na wiele różnych sposobów. Sprawia to, że każdy może w przypadku Mastera znaleźć coś idealnego pod swoje potrzeby. W standardzie samochody te posiadają naprawdę dobre wyposażenie, które oczywiście można dodatkowo rozszerzyć. Starsze egzemplarze również nie mają się czego wstydzić i to jest chyba najistotniejsza kwestia, która sprawia, że Renault Master jest popularne zarówno na rynku z pierwszej, jak i drugiej ręki.

Iveco Daily – wszechstronny i korzystny cenowo

Godnym wyróżnienia modelem jest również bez cienia wątpliwości Iveco Daily, które może pochwalić się kilkoma naprawdę znaczącymi atutami. Przede wszystkim jest to pojazd uniwersalny i o dość prostej budowie. Sprawia to, iż obecnie ceny dobrze zachowanych egzemplarzy na rynku używanym naprawdę nie należą do wysokich. Nie da się ukryć, iż taki stan rzeczy skłania naprawdę wiele osób do zainwestowania w Daily. Użytkownicy tego auta cenią sobie również jego solidną niezawodność, a także naprawdę dobry wybór jednostek napędowych.

Citroen Berlingo – poręczny kombiwan do wielu zadań

Nie można również nie wspomnieć o chociaż jednym kombiwanie, który może nie posiada aż tak imponujących gabarytów, jak wspominane przed chwilą Master czy Daily, lecz bez cienia wątpliwości mogą być przydatne w wielu przypadkach. Takim pojazdem jest oczywiście Citroen Berlingo, którego głównym atutem w przypadku rynku wtórnego bez żadnych wątpliwości jest niska cena. Dobry egzemplarz, który będzie w stanie nam naprawdę długo służyć, możemy kupić już za około 8-10 tysięcy złotych, a tylko trochę droższe sztuki będą nam oferowały naprawdę mocne silniki na czele z niezwykle niezawodnym dieslem o pojemności 1.9 litra, choć mocniejsze jednostki benzynowe również są bardzo cenione przez użytkowników Berlingo. Szukasz taniego, używanego dostawczaka? Berlingo zdecydowanie będzie czymś idealnym dla ciebie.