Nowy Renault Master

Nowy Renault Master

Nowy Renault Master

 

Renault Master nowej generacji ma bardziej pionową osłonę chłodnicy. Otaczają ją kanciaste reflektory z charakterystycznymi dla Renault światłami do jazdy dziennej w kształcie litery C. Dodatkowe chromowane wykończenia na przodzie w modelach o wyższej specyfikacji nadają mu zdecydowanie dostojniejszego wyglądu.

Dodano oświetlenie wewnętrzne LED, dodatkowe uchwyty, a pojemność ładunkowa wzrosła do 22 metrów sześciennych. Oferowanych jest dziewięć różnych nadwozi z różnymi rozstawami osi, długościami nadwozia i wysokościami dachu.

Wewnątrz deska rozdzielcza została poddana modernizacji. Nowy układ jest czysty i przyjazny kierowcy, a ekran informacyjny przeniesiono na deskę rozdzielczą. Przed liftingiem ekran był montowany w miejscu, w którym normalnie znajdowałoby się lusterko wsteczne. Teraz zostało ono zastąpiony monitorem tylnej kamery.

Mamy do dyspozycji mnóstwo schowków, z miejscem na górze deski rozdzielczej i głębokimi schowkami w drzwiach oraz górną półką i ukrytym schowkiem pod podwójnym siedzeniem pasażera. To zdecydowanie praktyczne wnętrze, a komfort jazdy jest przyjazny długim podróżom. Wysoka pozycja siedząca zapewnia dobrą widoczność.

wnętzre renault master

Silnik diesla 2.3 dCi pracuje zdecydowanie lepiej niż poprzedni. Dostępny jest w pięciu wersjach mocy, od 130 do 180 KM, przy czym silniki dCi 130 KM i 145 KM to silniki o bardzo dużej wytrzymałości i dostępne są tylko z nadwoziem w najdłuższej wersji. Najmocniejsze wersje są wyposażone w podwójne turbosprężarki.

Renault Master to zdecydowanie samochód do przewożenia ciężkich ładunków. Zawieszenie jest twarde, lecz siedzenia są wygodne i nie dają tego po sobie odczuć. To krok ku lepszemu, ponieważ samochody dostawcze jakie ma się w myślach, te przewożące spore ładunki z reguły nie są przyjemne w użytkowaniu dla kierowcy. Reasumując Reno Master to przyzwoity i duży dostawczak, a przy trzech długościach i trzech wysokościach dachu lub siedmiomiejscowej kabinie ze skrzynią daje wiele możliwości nawet dla większych i bardziej wymagających firm.