Nowy Fiat Doblo

Nowy Fiat Doblo

Nowy Fiat Doblo

Fiat Doblo to samochód osobowo-dostawczy typu van produkowany przez włoską markę od 2000 roku. Od 2010 roku produkowana jest druga generacja modelu. Samochód został zbudowany na bazie płyty podłogowej modelu Palio Weekend. W 2006 roku dostawcza odmiana Doblo Cargo otrzymała tytuł International Van of the Year. Pomimo wprowadzenia w 2010 roku do produkcji drugiej generacji modelu, auto produkowane jest nadal w Turcji pod nazwą Doblo Classic.

Fiat dokonał dalszych zmian w Doblo Cargo w 2015 roku, by konkurować na rynku małych samochodów dostawczych. Najnowsze przeprojektowanie modelu Doblo Cargo daje mu zdecydowanie bardziej elegancki wygląd dzięki szerszej osłonie chłodnicy zakończonej zmienionymi reflektorami. Zderzak jest bardziej masywny niż był. Silniki Euro 6 dają zdecydowanie więcej dynamiki, a wersje Traction+ mają elektroniczny mechanizm różnicowy, który pomaga opanować pojazd w wielu trudnych sytuacjach. Modele Doblo Cargo Ecojet oferują pakiety, które dają oszczędności nawet o 15%. Wyposażenie to pakiety od EcoJet i SX aż Technico.

Gama silników EU6 zaczyna się od 1,4-litrowego silnika benzynowego o mocy 95 KM. Do wyboru są również trzy silniki wysokoprężne MultiJet II o pojemności 1,3 litra(95 KM), 1,6-litrowy MultiJet II (105 KM) lub najmocniejszy 120 KM. Ten silnik o większej mocy zastępuje poprzedni 2,0-litrowy silnik. Fiat Doblo Cargo ma również jeden z najszerszych zakresów pojemności ładunkowej na rynku kompaktowych samochodów dostawczych. Dostępne są samochody dostawcze z krótkim i długim rozstawem osi, modele z niskim i wysokim dachem oraz warianty Combi z drugim rzędem siedzeń.

Opcja z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra jest podstawową wersją w gamie Doblo. Jednak zdecydowanie popularną jednostką jest MultiJet II common-rail. Dodatki EcoJet pozwalają na oszczędności paliwa i obejmują system Start and Stop, pakiet aerodynamiczny, opony o niskim oporze toczenia, olej o niskiej lepkości, inteligentny alternator i pompę oleju o zmiennej wydajności. Fiat Doblo 1.3 MultiJet II EcoJet jednym z najbardziej ekologicznych i oszczędnych samochodów dostawczych w swojej klasie