Nowy Fiat Ducato

Nowy Fiat Ducato

Nowy Fiat Ducato

Fiat Ducato to samochód osobowo-dostawczy klasy wyższej produkowany nieprzerwanie od 1981 roku. Ostatnią modernizację Fiat Ducato przeszedł wiosną tego roku. Przeprojektowano reflektory, teraz są wykonane w technologii LED. Wnętrze to nowy projekt deski rozdzielczej, trójramienne koło kierownicy i nowy układ konsoli centralnej z opcjonalnym ekranem dotykowym systemu multimedialnego.

Po raz pierwszy w historii modelu Fiata Ducato produkowany będzie także w polskich zakładach koncernu Stellantis w Gliwicach. Najnowsze zmiany dotyczą głównie wprowadzeniu do modelu nowych technologii. Facelifting to zmodernizowana kabina, cyfrowe zegary i system multimedialny U-Connect z ekranem o przekątnej 8-10". U-Connect obejmuje nawigację z mapami TomTom 3D oraz bezprzewodową integrację z Apple Carplay i Android Auto.

Siedzenia są zdecydowanie wygodniejsze, jak i całe wnętrze ma oferować więcej miejsca. Wyposażenie, podobnie jak samochody dostawcze konkurencji obejmie sporo systemów np. kontrola awaryjnego hamowania, system rozpoznawania znaków drogowych, monitorowania uwagi kierowcy. Znajdzie się też w Ducato adaptacyjny tempomat z funkcją stop & go i asystent utrzymania pasa ruchu. Nowością jest elektroniczne lusterko centralne, co ułatwia prowadzenie pojazdu kompletnie zabudowanego. System ESC, kontrola stabilności przyczepy i Active Park Assist to kolejne ułatwienia dla kierowcy. Fiat chwali się lepszym komfortem jazdy, wyższym poziomem bezpieczeństwa czy łącznością z internetem. Elektryczne wspomaganie kierownicy faktycznie znacząco poprawia komfort jazdy szczególnie przy niższych prędkościach czy podczas parkowania.

Silnik to nowy Multijet 3 o pojemności 2,2 litra z mocami 120, 140, 160 i 180 KM. Sześciobiegowa manualna skrzynia biegów została zmodyfikowana. Unowocześnione silniki, oprócz niższego spalania, mają się wykazywać większą elastycznością, obniżonym poziomem wibracji i hałasu.