Nowy Peugeot Boxer

Nowy Peugeot Boxer

Peugeot Boxer jest samochodem osobowo-dostawczym klasy wyższej produkowany przez francuską markę Peugeot od 1994 roku. Aktualnie grupa PSA wdraża modernizację aut dostawczych w tym właśnie Boxera. Po prezentacji unowocześnionych modeli Movano, Master i Iveco Daily francuski koncern motoryzacyjny przedstawił nową wersje Citroena Jumpera oraz Peugeota Boxera. Zmiany nie nastąpiły tylko drobne, samochody dostawcze spod znaku lwa otrzymają nowy 2,2 litrowy silnik. Napęd nazwany jest Blue HDI i jest zgodny z normą Euro 6d oraz dysponuje mocą 120, 140 i 165 KM.

Jednak największe zmiany Grupa PSA zapowiada na lata 2022/23, gdy produkcja Boxera zostanie przeniesiona z Francji do Polski. Zakład w Gliwicach zostanie przekształcony, i rozpocznie produkcję lekkich samochodów dostawczych oraz dużych vanów. Produkcja na Śląsku ruszy od 2022 roku. Poza Citroenem Jumperem, Peugeotem Boxerem i Oplem Movano, na Śląsku będzie produkowany także Fiat Ducato, który ostatnio przeszedł facelifting połączony z całkowitą zmianą gamy jednostek napędowych.

Peugeot Boxer jest od jakiegoś czasu bezkonkurencyjny w swojej klasie. Najnowsza aktualizacja dodała silniki Euro 6, które są zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi emisji. Peugeot wprowadza również napęd elektryczny. Najnowsze silniki sprawią, że pozostanie godnym rywalem dla innych dostawczaków. Oczywiście ciężko mu będzie konkurować z młodszymi modelami jak Ford Transit, Vokswagen Crafter, czy zaawansowany technologicznie Mercedes Sprinter. Jednak pod względem ceny, specyfikacji i praktyczności Boxer powalczy godnie.

wymiary peugeot boxer

Podczas gdy podwozie było unowocześniane, wygląd Peugeota pozostał w dużej mierze niezmieniony. Jest on charakterystyczny, z unoszącą się w powietrzu kratką, stylowymi reflektorami i opcjonalnymi światłami do jazdy LED. Pojemność ładunkowa sięga od 8 metrów sześciennych w modelu L1 H1 (krótki rozstaw osi, niski dach) do 17 metrów sześciennych w wersji L4 H3 (bardzo długi rozstaw osi, wysoki dach). Ogólnie rzecz biorąc, Boxer nie jest tak precyzyjny i wygodny w prowadzeniu jak Ford Transit czy Mercedes Sprinter, ale może dorównać tym modelom pod względem praktyczności i łatwości obsługi