Nowy Opel Vivaro

Nowy Opel Vivaro

Opel Vivaro to samochód osobowy typu van klasy wyższej oraz dostawczy klasy średniej produkowany od 2001 roku. Od 2019 roku produkowana jest III generacja Vivaro. Trzecia generacja Vivaro jest bliźniaczym modelem Citroena Jumpy i Peugeota Expert oraz Toyoty ProAce. Vivaro jest produkowane w wersji dostawczej i osobowej. Osobowa wersja nie będzie oferowana jako Vivaro, lecz przejmie nazwę po mniejszym modelu Zafira, nazywając się Zafira Life.

Vivaro trzeciej generacji jest krótszy i węższy niż starszy model i ma nieco mniejszą szerokość między nadkolami. Jednak przestrzenie ładunkowe są nieco większe niż wcześniej, dzięki nieco wyższemu dachowi i nadkolom, które są bardziej schowane. Vivaro oferuje możliwość załadunku długich i wąskich przedmiotów aż do przestrzeni na nogi po stronie pasażera.

wnętrze opel vivaro

Vivaro jest produkowany w dwóch długościach, L1 i L2, chociaż w przeciwieństwie do starego Vivaro, dodatkowa długość L2 znajduje się za tylną osią, więc obie wersje mają ten sam rozstaw osi. Opel Vivaro nie jest już dostępny z opcją z wysokim dachem, ale pięciomiejscowy Vivaro Doublecab jest nadal produkowany.

Dwa silniki wysokoprężne do wyboru lub elektryczny Vivaro-e. Diesle to 1,5l pojemności, a wszystkie samochody dostawcze mają napęd na przednie koła z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Wszystkie mają 70-litrowy zbiornik paliwa i 22,5-litrowy zbiornik AdBlue będzie wymagał napełniania co kilka tysięcy kilometrów. Mocniejsze silniki 2.0 Turbo D nie są oferowane w najbardziej podstawowych wersjach Vivaro.

Całkowicie elektryczny Vivaro-e  ma silnik elektryczny o mocy 136 KM i bezpośredni napęd na przednie koła. Oferuje dwie opcje akumulatorów o mocy 50 kWh i 75 kWh, które zapewniają zasięg odpowiednio 245 i 345 km. Jest to największy zasięg spośród wszystkich dostępnych obecnie elektrycznych samochodów dostawczych. Do tego Vivaro-e jest konkurencyjny cenowo, więc powinien być bardzo popularnym i dobrze  sprzedającym się.