Nowy Iveco Daily

Nowy Iveco Daily

Iveco Daily został otrzymał nowe technologie i ukierunkowany jest na zwiększenie komfortu pracy kierowcy. Generalnie Iveco Daily nie zmienił się zbytnio pod względem designu od aktualizacji w 2016 roku, lecz teraz został unowocześniony poprzez zmianę silników, ulepszone wnętrze i pełne pakiety aktywnego bezpieczeństwa oraz systemy wspomagania kierowcy.

Iveco Daily może przewieźć ładunek o wadze od 3,3 do 7 tony w zależności od specyfikacji i rodzaju nadwozia. Przykładowo konkurent, Mercedes Sprinter maksymalnie 5,5 tony. Wynika to głównie z konstrukcji, niemiec wykorzystuje konstrukcję jednoczęściową. Chociaż Iveco jest powiązane z szerszą grupą FCA, która obejmuje Fiata i Jeepa , jego założenia są wyjątkowe i nie są wspólne dla żadnej innej marki.

Zaktualizowany Iveco Daily 2021 został odświeżony wprowadzając do kabiny sterowanie głosowe Amazon Alexa. Jest to część systemu Iveco Driver Pal, która dodaje sterowanie głosowe opracowane wspólnie z Amazonem. Pozwala użytkownikom sprawdzać stan pojazdu, rezerwować serwis, planować trasy, a nawet łączyć się z innymi użytkownikami sieci Iveco Driver. Dzięki temu użytkownicy mogą udostępniać informacje, takie jak pogoda, czy korki.

Daily jest napędzany dużymi 4 cylindrowymi silnikami wysokoprężnymi. 2,3 litra z mocą 116, 136 lub 156 KM jest oferowana w wersjach lekkich, przy czym modele ciężkie są ograniczone do dwóch ostatnich mocy wyjściowych. Wszystkie dostępne są z ośmiobiegową automatyczną lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Dostępny jest również 3.0-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 160, 180 lub 210 KM. Ten ostatni silnik jest także dostępny w wersji na gaz ziemny.

Systemy wspomagania kierowcy to m.in. zaawansowany system hamowania awaryjnego Iveco i City Brake PRO, adaptacyjny tempomat, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu z asystentem bocznego wiatru. Kolejną nowością jest elektryczny hamulec postojowy, podobnie jak reflektory LED, system kontroli zjazdu ze wzniesienia. Obecny jest także układ kierowniczy w trybie City Mode i Traction Plus, czyli system, który pomaga odnaleźć przyczepność na niepewnej nawierzchni. Samochody dostawcze spod znaku Iveco są cenione wśród kierowców, a z modelem Daily, tym odświeżonym zdecydowanie są chętniej kupowane.