Nowy Opel Combo

Nowy Opel Combo

Opel Combo jest samochodem osobowo dostawczym typu kombivan. Produkowany od 1993 roku, a od 2018 roku znamy czwartą generacja tego modelu. Premiera modelu odbyła się w październiku 1993 roku. Combo bazuje na płycie podłogowej Opla Corsy (B) z którą ma wspólną przednią część nadwozia. W 1995 roku przedstawiono 5 osobową odmianę Combo Tour, która była odpowiedzią na rosnącą popularność kombivanów. Czwarta generacja Opla Combo zadebiutowała na Geneva Motor Show w 2018 roku. Nowe Combo jest większe i obszerniejsze w środku. Po raz pierwszy dostępne jest aż w trzech wariantach długości. Combo IV generacji dostępne jest zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej gdzie jest zdolny przewieźć 7 osób w najdłuższym swoim wariancie. Samochody dostawcze Combo są generalnie bardzo lubiane przez wszelkiego rodzaju małe, miejskie firmy od kurierów po restauracje.

Opel Combo dzieli elementy z Citroenem Berlingo, Peugeotem Rifterem i Toyotą ProAce. Jest dostępny w dwóch wersjach nadwozia: krótkiej i wydłużonej. Posiada dwa lub trzy rzędy siedzeń jeśli mówimy o wersji kombivan. Za nieco ponad 80 000 zł otrzymamy rodzinny samochód i do tego dobrze wyposażony m.in. w kamerę przednią, Układ ABS i stabilizacji toru jazdy ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera oraz kurtynowe poduszki powietrzne, tempomat, system monitorujący ciśnienie w oponach, zdalnie sterowany zamek centralny, elektrycznie sterowane szyby oraz sterowane i podgrzewane lusterka, fotel kierowcy z regulacją w 6 kierunkach, radio z Bluetooth i USB, tuner cyfrowy DAB i 4 głośniki.

wnetrze opel combo

Jest też wielozadaniowy Opel Combo Cargo XL. W wersji załogowej ma 5 miejsc, przesuwaną kratkę i bardzo dobry silnik diesla połączonego z automatyczną skrzynią biegów. W drugim rzędzie przewidziano trzy osobne fotele z systemem Isofix. Wsiadanie i wysiadanie na ciasnym parkingu ułatwiają pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne. W pięciomiejscowej wersji o standardowej długości bagażnik oferuje 597 l, ale w XL to już 850 l pojemności.