Nowy Ford Transit

Nowy Ford Transit

Ford Transit to praktyczny dostawczak cieszący się popularnością w naszym kraju. Wyposażenie i spore możliwości konfiguracji nadwozia to dwie cechy, które wpływają na jego sukces. Van, van z podwójną kabiną i kombi, a jeśli komuś mało to każda z nich występuje w kilku wersjach różniących się długością i wysokością. Możliwości konfiguracji jest wiele, a ceny podstawowych wariantów zaczynają się od 100 000 zł.

Klienci mogą wybierać spośród 4 wydań: Ambiente, Trend, Limited i Trail. Trail – to wersja jaką Ford przedstawił w 2002 roku. Nowe, solidne, przystosowane do jazdy poza asfaltem wersje Trail i Active. Nowe wersje Transit Trail i Transit Custom Trail zostały zaprojektowane specjalnie do pracy w trudniejszych warunkach trakcyjnych, z którymi radzą sobie dzięki nowemu mechanicznemu mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu. Samochody dostawcze występują z dodatkowymi osłonami poszycia nadwozia i mechanizmem różnicowym mLSD zapewniającym lepszą przyczepność na sypkich, śliskich lub miękkich nawierzchniach i nadają się doskonale na ciężkie warunki drogowe.

Wyposażenie Forda Transita to : Ambiente posiadająca m.in. centralny zamek, system start&stop, radio DAB, komputer pokładowy, elektrycznie sterowane szyby przednie, fotel kierowcy regulowany w 4 kierunkach. Kolejna wersja Trend zaczynająca się od 108 000 zł ma m.in. klimatyzację manualną, kierownicę pokrytą skórą, poduszkę powietrzną pasażera, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka i tempomat. Limited ma dodatkowo m.in. reflektory biksenonowe, 16-calowe felgi aluminiowe, boczne czujniki parkowania, multimedia SYNC3 z nawigacją, dźwignia zmiany biegów wykończona skórą i kosztuje od 133 000 zł. Ostatnia, Trail kosztująca od 139 000 zł posiada dodatkowo m.in. czarne felgi 16 cali, mechanizm różnicowy LSD, automatyczne światła, czujnik deszczu, czarna atrapa chłodnicy, podgrzewana przednia szyba, tapicerka skórzana