Nowy Mercedes  Vito

Nowy Mercedes Vito

Mercedes Vito to praktyczny dostawczy van średniej wielkości. Jakość, jaką możne dać tylko ten  niemieckie producent jest bezkompromisowa. Dzięki przestronnej przestrzeni ładunkowej oraz technologii jest zdecydowanie pojazdem nowoczesnym i pożądanym przez wiele firm. Konkuruje z Fordem Transitem,  Volkswagenem Transporterem,  Renault Trafic, Citroenem Dispatch  i  Peugeotem Expertem. Jednak jest nieco droższy i chcąc go kupić nie odbiegając z finansami od konkurencji będziesz musiał zrezygnować z niektórych luksusów. Samochody dostawcze jednak czasami są warte większych wydatków, co odpłaci się dłuższą bezawaryjną jazdą, czy komfortem podczas pracy.

Mercedes Vito poprzedniej generacji był pojazdem premium, który jednak tracił dużo, ponieważ był oferowany w ograniczonej liczbie konfiguracji. Obecny van ma już napęd na przednie lub tylne koła, wybór dwóch rozstawu osi i trzy długości nadwozia. Zatem jest zdecydowanie lepiej, można swobodnie dobrać pojazd do swoich potrzeb. Oprócz wersji furgon można kupić minibusa Vito Crew Van i Tourer, a także Vito Taxi. eVito jest także i odznacza się zerową emisją spalin. No i oczywiście Vito V-Class do komercyjnego przewozu osób. Pojemność  samochodów dostawczych Vito waha się od 5,5-6,6 m3, a ładowność diesli w standardzie sięga 818 kg.

vito wnętrze

Równie ważne dla firm, oprócz ceny zakupu są koszty eksploatacji samochodu. Mercedes nigdy nie pozostawał w tyle w tej dziedzinie. Vito to pojazd zdecydowanie prowadzący w niskich kosztach eksploatacji. Aktualnie wszystkie modele są wyposażone w system stop-start, opony o niskim oporze toczenia i panele aerodynamiczne. Technologia oczyszczania spalin SCR czuwa nad spełnieniem najnowszych norm emisji spalin. Dokładny czas serwisowania jest wyliczany przez komputer pokładowy, który uwzględnia szereg czynników mających na to wpływ. Koszty konserwacji i napraw są niższe w porównaniu do poprzedniej generacji, a ocynkowane nadwozie powoduje, że producent bez obaw udziela 12-letniej gwarancji antykorozyjnej.