Nowy Mercedes Sprinter

Nowy Mercedes Sprinter

Mercedes Sprinter to samochód dostawczy nowoczesny, trwałość i o dużej ładowności. Sprinter trzeciej generacji został wprowadzony na rynek w 2018 roku, ale jak można się spodziewać, nowy model nie różnił się radykalnie od poprzedniego modelu. Główną zmianą jest dodanie wielu zaawansowanych technologii łączności, zaczerpniętych z gamy samochodów osobowych Mercedesa.

Pod względem wzornictwa Sprinter Mk3 jest ewolucją poprzedniej generacji. Smukłe, nowe reflektory LED, bardziej pionowa przednia szyba i "nadmuchane" nadkola wyróżniają ten najnowszy model. To właśnie pod maską dokonano najważniejszych zmian. Chociaż gama silników jest taka sama, z czterocylindrową jednostką o pojemności 2,1 litra o trzech wersjach mocy i 3,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6 to napęd na przednią oś jest oferowany po raz pierwszy. Pomaga to obniżyć powierzchnię ładunkową Sprintera o 80 mm, co ułatwia załadunek. 3,5 tonowe wersje mogą przewieźć dodatkowe 50 kg ładunku w porównaniu z wariantami z napędem tylnym.

Standardowo wszystkie modele wyposażone są w sześciobiegową manualną skrzynię biegów, podczas gdy model z tylnym napędem ma opcjonalnie automatyczną skrzynię biegów 7G-tronic. Model FWD jest z kolei wyposażony w nową, dziewięciobiegową automatyczną przekładnię 9G-tronic zapewniającą lepszą wydajność a co za tym idzie i osiągi.

Mercedes Sprinter jest dostępny w sporej ilość kombinacji nadwozia. Furgon oprócz napędu na przednie lub tylne koła ma do wyboru cztery długości i trzy wysokości. W ofercie są także wersje z kabiną pasażerską, wywrotka, skrzynia i sama kabina z podwoziem umożliwiającym dowolne kombinacje na ramie.

Samochody dostawcze Mercedesa mogą korzystać z najnowszych systemów bezpieczeństwa jakie oferuje ta marka. Dostępny jest adaptacyjny tempomat, który jest teraz w stanie całkowicie zatrzymać Sprintera przed ponownym ruszeniem i radzi sobie z jazdą w korku bez udziału kierowcy. Dostępny jest również asystent pasa ruchu, a aktywny system może automatycznie wyhamować pojazd, jeśli wykryje, że auto przekracza swój wydzielony tor jazdy.