furgon

Najlepsze samochody dostawcze typu furgon

Samochody dostawcze typu furgon to zdecydowanie najczęściej spotykane dostawczaki na polskich, a także europejskich ulicach. To właśnie ten rodzaj zabudowy w samochodach dostawczych jest uznawany za najbardziej typowy. Wynika to między innymi z wielu jego zalet, a także przystępnych cen. Jakie są jednak najlepsze samochody dostawcze typu furgon.

Charakterystyka samochodów dostawczych typu furgon

Samochody dostawcze typu furgon to nic innego jak dostawcze wersje popularnych vanów z segmentu D oraz segmentu E. Ich konstrukcja jest niesamowicie prosta, gdyż składa się jedynie z dwóch części. W przedniej części samochodu znajdziemy kabinę pasażerską, czyli tak zwaną szoferkę. Ma ona dwa lub trzy miejsca i w jej tylnej części znajdziemy kratkę, lub ściankę.

Zadaniem kraty lub ściany montowanej z tyłu szoferki jest oddzielenie jej od przestrzeni ładunkowej. Jest ona w pełni pusta i nie znajdziemy w niej miejsc dla pasażerów. Dostęp do przestrzeni ładunkowej można uzyskać na dwa sposoby. Jeden z nich to po prostu poprzez drzwi bagażnika z tyłu, które w furgonach najczęściej są dwuskrzydłowe. Alternatywa to przesuwne drzwi boczne, które zapewniają bardzo dobry dostęp do ładunków, które znalazły się z przodu przestrzeni ładunkowej.

Auta dostawcze typu furgon swoją popularność zawdzięczają między innymi swojej dostępności oraz uniwersalności. Są one dostępne w rozsądnych cenach, a ponadto mogą służyć w wielu zadaniach. Dobrze radzą sobie z przewożeniem towarów zapakowanych na paletach, gdyż największe dostawczaki zmieszczą w sobie nawet 3 europalety, co jak na auto tych rozmiarów jest naprawdę świetnym wynikiem.

Samochody dostawcze typu furgon, nie muszą jednak konieczne służyć do przewozu towarów. Dobrze sprawdzają się w transporcie materiałów budowlanych, a także często są wykorzystywane przez firmy remontowe, czy też warsztaty samochodowe, gdyż zmieszczą się w nich wszystkie potrzebne części, a także elektronarzędzia. Ponadto na bazie furgonu można stworzyć znacznie więcej zabudów specjalistycznych.

Najlepsze auta dostawcze typu furgon — Renault Master

Listy najlepszych samochodów dostawczych typu furgon trudno nie otworzyć z pomocą auta dostawczego, które jest zdecydowanie najchętniej kupowanym w naszym kraju. Renault Master jest francuskim pełnowymiarowym samochodem dostawczym, który na polskim rynku ma status dominatora. W 2021 roku sprzedano ponad 10 tysięcy egzemplarzy tego modelu. Druga najpopularniejsza marka aut dostawczych Ford swoich wszystkich dostawczaków sprzedała niecałe 10 tysięcy.

Renault Master to niezwykle solidny dostawczak, który ma wiele przeróżnych konfiguracji, jeśli mowa o alternatywnych długościach, czy też wysokościach. Dostępne są też różne zabudowy, wśród których najpopularniejsza to oczywiście furgon. Jest to z pewnością jeden z najbardziej solidnych wyborów wśród aut dostawczych typu furgon.

Najlepsze auta dostawcze typu furgon - Mercedes-Benz Sprinter

Model ten osiąga znacznie gorsze wyniki sprzedażowe niż Renault Master. Opinie na jego temat są jednak przeważająco pozytywnie i firmy, które zdecydują się na zakup tego samochodu dostawczego typu furgon, bardzo sobie go cenią. Przede wszystkim gwarantuje on bardzo dobre wyposażenie, z którego znane są samochody osobowe marki Mercedes-Benz.

Jest to naprawdę dobry furgon. Oferuje on bardzo szeroką gamę jednostek napędowych, wśród których znaleźć można między innymi jednostki elektryczne, które mogą być świetnym wyborem w autach przeznaczonych do jazdy po mieście, gdyż taki dostawczak może znacząco zredukować koszty paliwa.

Najlepsze auta dostawcze typu furgon — Ford Transit

Bardzo dobrą opinią wśród kierowców cieszy się również Ford Transit, czyli dostawczak z niesamowicie bogatą historią, gdyż ma jest on dostępny od praktycznie lat 50. XX wieku. Ogromna przestrzeń ładunkowa, która może mieć pojemność rzędu 15 metrów sześciennych, dobre spalanie oferowane przez dynamiczne jednostki wysokoprężne i niezawodność sprawiają, że Ford Transit to naprawdę uznana marka na rynku samochodów dostawczych typu furgon.