Nowa Toyota Hiace

Nowa Toyota Hiace

Nowa Toyota Hiace

Toyota Hiace to samochód produkowany przez japończyków od roku 1967. Występował i występuje w wielu wersjach nadwoziowych m.in: pick-up, minivan, minibus. W 2021 r. szósta generacja HiAce kontynuuje długoletnią dominację Toyoty na rynku samochodów dostawczych średniej wielkości. To nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ciężko wypracowaną reputację modelu pod względem jakości wykonania i solidnej niezawodności od momentu jej powstania więcej ponad pół wieku temu.

LWB (Long rozstaw) HiAce ma silniki: 3,5 litra benzynowy V6 lub 2,8 litra 4 cylindrowy z turbosprężarką. Do tego skrzynia manualna 6 biegowa lub automatyczna. Lista standardowego wyposażenia HiAce obejmuje funkcje takie jak klimatyzacja, składane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, dwa 12V gniazdka, półki na akcesoria w kabinie oraz regulowana kierownica obszyta skórą. Takie samochody dostawcze lubimy, prawda?

W czerwcu 2020 r. Toyota dodała wersję czterodrzwiową z drzwiami przesuwnymi z prawej strony. Wysokość 1,99 metra umożliwia łatwy wjazd do parkingów podziemnych. Konstrukcja podwozia z napędem na tylne koła jest zwyczajnie solidna. Ma sprawdzone przednie zawieszenie z kolumnami MacPherson i tylną osią na resorach piórowych. Nieodłączną zaletą napędu na tylne koła jest dobra trakcja w przypadku ciężkich ładunków na nawierzchniach o ograniczonej przyczepności. To mocna strona Toyoty HiAce.

Toyota twierdzi, że spalanie średnie wynosi 8,2 l/100 km, tak więc można się spodziewać realistycznego zasięgu na pełnym baku ok. 700 km. Ładowność wynosi w okolicach 1000 kg w zależności od wersji. Do tego do 120 kg można przewozić na dachu przy użyciu oryginalnego zestawu bagażnika dachowego. Hiace jest również przystosowana do holowania przyczepy o wadze do 1500 kg. Przedział ładunkowy ma długość 2530 mm, szerokość 1760 mm i wysokość 1340 mm, a pojemność ładunkowa wynosi 6,2 metra sześciennego. Dzięki odległości między tylnymi nadkolami, może z łatwością przewozić dwie standardowe palety, a ogólnie trzy europalety 1200 x 800 mm, zabezpieczone sześcioma punktami mocowania montowanymi do podłogi.