Kontener najlepsze rozwiązanie do przewozu mebli domu

Kontener najlepsze rozwiązanie do przewozu mebli domu

Nawet dobrze wykonane meble są zaskakująco kruche, a plany przeprowadzki nabierają nowego znaczenia, gdy przeprowadzasz się na drugi koniec kraju. Przenoszenie czegokolwiek na duże odległości może wydawać się hazardem, ale przy odpowiednim nastawieniu, sprzęcie, planie i odrobinie szczęścia może przebiegać gładko i bez problemów. Nie każde auta dostawcze będą dobre do przeniesienia Twojego majątku.

Przeprowadzki z pełnym zakresem usług są dobre jeśli masz dużo dużych mebli, które mogą być trudne do samodzielnego przeprowadzki. Jest to skuteczne, ale może być kosztowne i ryzykowne. W rzeczywistości roszczenia z tytułu szkód i strat w branży przeprowadzek wynoszą około 20%. Dzieje się tak, ponieważ przedmioty mogą być rozładowywane i ponownie ładowane kilka razy podczas podróży, a nawet wysyłane z rzeczami innych osób. Jeśli zdecydujesz się na taki sposób, upewnij się, że masz ubezpieczenie. Dobrze sprawdzają się samochody dostawcze kontener i wybierając firmę do przeprowadzek sprawdź jaki mają asortyment pojazdów.

Możesz również wynająć firmę spedycyjną do wysyłki mebli na duże odległości. Będziesz mieć do wyboru dwie opcje wysyłki, LTL (ładunki drobnicowe) i FTL (ładunki całosamochodowe), które wpłyną na Twój koszt, czas wysyłki, poziom bezpieczeństwa i inne czynniki. Podczas gdy przesyłki LTL mogą być przesyłane wielokrotnie podczas transportu, przesyłki FTL pozostają przez cały czas w tej samej ciężarówce, co może znacznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia lub utraty. Tutaj raczej należy mieć pewność. że FTL mebli będzie przeprowadzany właśnie kontenerem.

Dobra praktyczna porada: jeśli masz dużo mebli, które wymagają delikatnej obsługi i musisz je szybko przenosić na duże odległości, FTL jest prawdopodobnie najlepszym wyborem — chociaż będzie cię to kosztować więcej. Z drugiej strony, jeśli wysyłasz tylko kilka mebli i nie ma znaczenia, kiedy dotrą do nowego miejsca przeznaczenia, LTL powinno działać dobrze. Korzystanie z przenośnego pojemnika do przechowywania (zwanego również pojemnikiem ruchomym lub po prostu pojemnikiem do przechowywania) to świetna opcja w przypadku przeprowadzek na duże odległości, ponieważ umożliwiają przenoszenie i przechowywanie za pomocą jednego rozwiązania.