Samochody dostawcze nowe i używane

Dostawcze Nissan - ogłoszenia sprzedaży

Dostawcze Nissan używane i nowe, najlepsze oferty sprzedaży dostępne od ręki z salonów, komisów

Nissan Cabstar Inne 2015

Nissan Cabstar

Abs , Immobilizer , Elektryczne szyby , Elektrycznie ustawiane lusterka ...
faktura VATdo negocjacji
228.000 PLNnetto
PPHU Duet Duda Grzegorz
location_on

Widełki

Nissan NV 3500HD Furgon 2021

Nissan NV 3500HD

Abs , Tapicerka welurowa , Immobilizer , Centralny zamek ...
do negocjacji
53.800 PLNbrutto
F.H.U. "Art-Marco" Artur Wasiewicz
location_on

Suchorzew

Nissan NV200 Furgon 2017

Nissan NV200

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Tapicerka welurowa , Alarm ...
79.900 PLNbrutto
P.M. "MILIAN"- AUTOHANDEL- IMPORTER.SAM.DOST-CIĘŻ-SPECJALNYCH
location_on

Syców

Nissan Cabstar Inne 2010

Nissan Cabstar

85.500 PLNbrutto
ICD Auto
location_on

Kęty

Nissan Townstar Van 2022

Nissan Townstar

faktura VAT
92.601,63 PLNnetto
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "Fiałkowski" Spółka Jawna
location_on

Zielona Góra

Nissan NV200 Furgon 2011

Nissan NV200

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Immobilizer , Centralny zamek ...
do negocjacji
19.999 PLNbrutto
AUTO-RAF
location_on

Gostyń

Nissan NV200 Furgon 2018

Nissan NV200

ABS , CD , Centralny zamek , Elektryczne szyby ...
52.817 PLNbrutto
Wasilewski i Syn
location_on

Białystok

Nissan Cabstar Kontener 2012

Nissan Cabstar

ABS , CD , Centralny zamek , Elektryczne szyby ...
34.900 PLNbrutto
AutoHandel
location_on

Wiśniewo

Nissan Primastar Dostawczy 2007

Nissan Primastar

ABS , Centralny zamek , Elektryczne szyby , Przesuwane drzwi ...
18.900 PLNbrutto
P.W. IWMAR Moskal Mariusz
location_on

Łabiszyn

Nissan Vanette Furgon 2001

Nissan Vanette

CD , Wspomaganie kierownicy , Radio niefabryczne , ...
2.890 PLNbrutto
Auto-Handel
location_on

Brodnica

Nissan NV 3500HD Dostawczy 2013

Nissan NV 3500HD

ABS , Centralny zamek , Elektryczne szyby , speed-control ...
34.700 PLNnetto
TURBO MAX SERWIS AGATA ZIÓŁKOWSKA
location_on

64 920

Nissan Primastar Dostawczy 2014

Nissan Primastar

ABS , ESP (stabilizacja toru jazdy) , Centralny zamek , Czujnik parkowania ...
35.999 PLNnetto
Cars Center
location_on

Warszawa

Japońską motoryzację kojarzymy głównie z ponadczasowych samochodów osobowych oraz z miejsca, gdzie na cały świat rozprzestrzeniła się moda na crossovery. To właśnie japońskie marki jako pierwsze postawiły na te dość odważne samochody i jak widać z perspektywy lat, to zagranie zdecydowanie się im opłaciło. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy znaleźć tutaj innych typów samochodów. Idealnym przykładem jest Nissan. Naszym pierwszym skojarzeniem z tą marką z pewnością będą świetne pojazdy o potężnych parametrach i wspomniane crossovery, lecz to przedsiębiorstwo z Kanagawy tworzy również cieszące się niezłą popularnością samochody dostawcze.

Historia marki Nissan

Początki marki Nissan są dość burzliwe, a jej genezy możemy szukać w latach 10. XX wieku. Wtedy też została stworzona firma Kwaishinsha, która dokładnie 26 grudnia 1933 roku przetransformowała się w przedsiębiorstwo Nissan funkcjonujące do dzisiaj. Zmiana nazwy była spowodowana kłopotami finansowymi firmy-matki, a w ten sposób cała marka zaczęła poniekąd od nowa. 

Już w tym momencie możemy zacząć mówić o samochodach dostawczych i ciężarowych. Aż do 1983 roku bowiem samochody osobowe tej firmy funkcjonowały pod nazwą Datsun, podczas gdy nazwę Nissan używano do opisywania... samochodów ciężarowych koncernu. Dopiero we wspomnianym roku 1983 Datsun odszedł do lamusa, a Nissan zaczął być kojarzony jako producent wszelkiego typu samochodów. 

Przez cały okres funkcjonowania Nissana możemy wyliczyć aż szesnaście modeli samochodów dostawczych i ciężarowych, z czego naprawdę niewiele jest produkowanych do dzisiaj. W tym tekście skupimy się na najbardziej charakterystycznych pojazdach dostawczych, z których większość tworzona jest aż do teraz.

Nissan Cabstar

Zaczniemy od samochodu, którego nie kupimy już w salonie Nissana. Model Cabstar zadebiutował w 1968 roku i został on skonstruowany na bazie Datsuna Cablighta, na co wskazywać może zbieżność nawet sama zbieżność nazw. Samochód ten znajdował się na granicy bycia samochodem dostawczym oraz ciężarowym. Oferowany był w różnych wersjach wagowych – od dwóch do nawet czterech ton. Był to samochód dość uniwersalny, najczęściej sprzedawany jako model skrzyniowy. Często można było go spotkać na ulicach, gdzie do dziś wykorzystywany jest w służbach komunalnych.

Nissan Primastar

Przechodzimy teraz do samochodu, który nadal znajduje się w produkcji. Mowa tu bowiem o Nissanie Primastar. Pierwsza generacja tego samochodu pojawiła się na rynku w 2002 roku, a fabryki zostały ustanowione w Wielkiej Brytanii (Luton) oraz w Hiszpanii (Barcelona). Konstrukcja modelu Primastar powstawała w ścisłej współpracy z Renault oraz Oplem, a pojazdami bliźniaczymi dla omawianego wana z Japonii jest Renault Trafic oraz Opel Vivaro.

Pierwsze wcielenie Primastara produkowane było do 2016 roku. Wtedy też zadebiutowała kolejna generacja tego modelu, która pierwotnie nazywała się jednak Nissan NV300. W 2021 roku Nissan podjął jednak decyzję o porzuceniu tej nazwy i wrócił do o wiele szerzej znanego nazewnictwa. W taki oto sposób do Europy wrócił Primastar, choć nie zakupimy go w polskich salonach.

Nissan Navara

Nissan Navara jest bardzo popularnym globalnie pick-upem. Oczywiście nie jest tak w naszym rejonie Europy, gdyż tutaj pick-upy są bardzo niszowym produktem, lecz w krajach, gdzie tego typu auta są częściej wybierane, Navara jest bardzo ceniona. Pierwsza generacja pojawiła się na rynku w 1986 roku, a do tej pory powstały łącznie cztery różne wcielenia. Ostatnia z nich miała swój debiut w 2014 roku i jest bliźniakiem Mercedesa klasy X oraz Renault Alaskana.

Nissan NV200

Nissan NV200 jest maszyną, która posiada intrygującą historię. W naszym kraju bowiem o wiele lepiej kojarzymy drugą generację tego auta, która występowała wyłącznie w odmianie elektrycznej. Nissan e-NV200 był częstym wyborem firm kurierskich w wielkich miastach, gdzie stare dostawczaki nie mogły się zapuszczać z uwagi na strefy małej emisji spalin. Następna generacja e-NV200, produkowana od 2021 roku, porzuciła kod alfanumeryczny, przybierając nazwę Townstar.