Toyota Proace – wszystko, co warto wiedzieć

Toyota Proace – wszystko, co warto wiedzieć

Toyota Proace wszystko, co warto wiedzieć

Toyota Proace to samochód osobowy klasy wyższej oraz pojazd dostawczy klasy średniej, produkowany przez japońską markę Toyota. Auto zostało wprowadzone na rynek motoryzacyjny w 2013 roku jako następca modelu HiAce. W przeciwieństwie do tradycyjnych pojazdów dostawczych Toyota Proace została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu jazdy, zarówno kierowcy, jak i podróżującym pasażerom.

Toyota Proace: Pierwsza generacja

Toyota Proace I po raz pierwszy została zaprezentowana w 2012 roku na Hannover Auto Show. Produkowana była w latach 2013-2016 wraz z bliźniaczymi modelami marek przynależących do koncernu PSA (Citroen, Opel, Peugeot). Na rynku dostępne są trzy wersje nadwoziowe samochód osobowy, furgon oraz furgon z przeszklonymi szybami, a także dwie wersje wyposażeniowe - Life, czyli podstawowa oraz Active znacznie bogatsza stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.

Lista zalet Toyoty Proace jest długa. Oprócz dobrych osiągów i niskiej awaryjności szczególną uwagę warto zwrócić na komfortowe wyposażenie pojazdu. Te w standardzie obejmuje m.in. system ABS i EBD, przesuwne drzwi boczne, sterowane elektrycznie szyby oraz światła przeciwmgielne. Toyota Proace I w wersji Active doposażona została dodatkowo w klimatyzację, podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka zewnętrzne, radio CD z Bluetooth oraz AUX i USB.

Toyota Proace: Druga generacja

Kilka lat od swojej premiery Toyota Proace doczekała się godnego następcy. Pojazdy drugiej generacji produkowane są od 2016 roku. Toyota Proace II w przeciwieństwie do swojego poprzednika wyróżnia się o wiele bardziej kanciastym kształtem nadwozia. Na rynku sprzedażowym dostępne są trzy warianty vana segmentu E, które różnią się od siebie długością nadwozia Proace Compact, Proace Medium oraz Proace Long. Warto wiedzieć o tym, że niezależnie od wybranego modelu Toyota Proace ma zawsze identyczną szerokość i wysokość nadwozia (2,2 m x 1,9 m).
W tym przypadku projektanci dużą uwagę skupili na kwestii bezpieczeństwa, czego najlepszym potwierdzeniem jest pomyślne przejście testów zderzeniowych Euro NCAP. Podobnie jak pierwotny model japońskiego dostawczaka, pojazdy drugiej generacji występują w kilku wariantach wyposażeniowych. Zainteresowani do wyboru mają m.in. model Life, Active, Shuttle, Family oraz VIP.

Wersja osobowa zyskała swoją nazwę - ProAce Verso i została ona przystosowana do przewozu 5-9 pasażerów. Dostępna w wersji półprzeszklonej lub przeszklonej bardzo szybko zyskała uznanie najbardziej wymagających użytkowników. Toyota ProAce Verso model VIP wyposażony został w sześć dużych i komfortowych foteli, przyciemnione szyby, a także składane stoliki dla pasażerów zajmujących tylne siedzenia, umożliwiające bezpieczne spożycie posiłku czy pracę przy laptopie.
Jeżeli chodzi o cenę zakupu nowej Toyoty Proace, to ceny zaczynają się od ok. 75 tys. Zakup osobowej wersji Proace z silnikiem o mocy 100 KM wiąże się z wydatkiem blisko 124 tys.