Kupuj i sprzedawaj samochody dostawcze

Kupuj i sprzedawaj samochody dostawcze

Samochody dostawcze stanowią nieodłączną część prawidłowego działania większości przedsiębiorstw. W momencie, w którym potrzebujemy przewieźć materiały wykończeniowe na budowę, jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań może okazać się właśnie auto dostawcze. Jak prezentuje się rynek samochodów dostawczych w Polsce? Gdzie możemy je zakupić? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, znajdują się poniżej.

Najpopularniejsze samochody dostawcze

Obecny rynek aut dostawczych jest przepełniony różnego rodzaju modelami, które oferują nam producenci, jednak tytuł lidera w roku 2020 posiada firma Renault. Zaraz za nim uplasował się Ford, a następnie Mercedes. Najczęściej kupowanym modelem pośród samochodów dostawczych okazał się Renault Master. Chociaż początek roku nie zapowiadał dobrych statystyk u większości firm, które oferują pojazdy dostawcze, okazuje się, że nie wszyscy producenci odnotowują spadki. Duży wzrost odnotowała m.in. Toyota. Nieco gorzej niestety wiodło się firmom takim jak: Hyundai, Dacia oraz Mitsubishi. Najpopularniejszymi modelami samochodów dostawczych w 2020 roku stały się następujące modele:
• pojazdem numer 1 w Polsce został Renault Master,
• zaraz za nim, na miejscu drugim znajduje się Mercedes Sprinter,
• na trzeciej pozycji uplasował się Fiat Ducato.
• Iveco Daily zajmuje czwarte miejsce,
• na piątej pozycji swoje miejsce znalazł Peugeot Boxer,
• w dalszej kolejności numer 6 zajął Ford Transit,
• miejsce siódme - Nowy Volkswagen Transporter,
• na 8 pozycji znajduje się Ford Transit Custom Nugget,
• Opel Movano zajmuje miejsce dziewiąte,
• samochodem dostawczym, zamykającym pierwszą dziesiątkę jest Crafter.
 

Rodzaje samochodów dostawczych

Wbrew pozorom nie wszystkie auta dostawcze są takie same. Większość osób kojarzy je z dużymi busami, jednak istnieją między nimi znaczące różnice. Samochody dostawcze możemy podzielić na: kontenery, plandeki, furgony i naczepy.

Kontenery stosuje się do transportu towarów zimnych oraz rzeczy niewielkich rozmiarów, do których możemy zaliczyć np. produkty spożywcze. Kontenery często charakteryzują się specjalną windą, która umieszczona jest z tyłu pojazdu. Ma to na celu swobodne wypakowywanie i opuszczanie towarów.

Plandeka, czyli inaczej płachta to sztywny materiał, który naciągnięty jest na stalową pakę auta. Można dzięki niej swobodnie otwierać strefę pakową pojazdu. Decydując się jednak na plandekę, musimy mieć na uwadze fakt, że musimy odpowiednio zabezpieczyć rzeczy, które przewozimy.

Furgony to inaczej busy transportowe, czyli pojazdy o zamkniętym nadwoziu. Tego rodzaju samochody dostawcze idealnie znajdują swoje zastosowanie w przewozie różnego rodzaju przesyłek kurierskich. Do pojazdów typu furgon możemy zaliczyć np. Peugeot Boxer. Cechami charakterystycznymi tego rodzaju pojazdu są rzeczy takie jak: sztywny dach i ściany, przesuwne drzwi boczne oraz uchylne, tylne drzwi.

Naczepy służą do transportu dużych gabarytów. Stosuje się je tam, gdzie podołać nie mogą kontenery i furgony. Naczep używa się w przypadku przewozu towarów na duże odległości, czyli np. za granicę kraju. Naczepa nie jest elementem, który porusza się samodzielnie, należy doczepić ją do kabiny kierowcy.
 

Gdzie mogę zakupić i sprzedać samochód dostawczy?

Posiadasz pojazd dostawczy i nie wiesz, gdzie możesz go sprzedać? Może jesteś osobą, która poszukuje tzw. dostawczaka? Na stronie internetowej samochody.pl/dostawcze w szybki i prosty sposób będziesz mógł kupić auto dostawcze, które Cię interesuje. Szeroka oferta pojazdów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Portal ogłoszeniowy samochody.pl to także miejsce, w którym bez problemu będziesz mógł sprzedać swoje samochody dostawcze. Pamiętaj jednak o tym, aby ogłoszenie zawierało wszystkie potrzebne informacje i zdjęcia pojazdu. Działanie to może w znacznym stopniu pomóc Ci sprzedać pojazd.