Opel Combo Life - dostawczak dla firmy i rodziny.

Opel Combo Life - dostawczak dla firmy i rodziny.

Opel Combo Life jest produkowany już od 25 lat i należy do coraz bardziej popularnego segmentu kombivanów w Polsce. Początkowo auto bazowało na modelach corsy aż do trzeciej generacji, której podstawą była konstrukcja z Fiat Doblo. Na uwagę zasługuje spory wybór typów nadwozia. Typowy Combo Life - taką nazwę nosi osobowa wersja tego małego dostawczaka - charakteryzuje się długością 4.4m, co pozwala wygodnie podróżować 5. osobom. Wygodą dla rodzin z małymi dziećmi jest wyposażenie foteli Combo Life'a w system Isofix, dzięk czemu można wygodnie zainstalować foteliki dziecięce. Istnieje możliwość umieszczenia trzeciego rzędu siedzeń, co sprawi, że kombivan opla jest też opcją godną uwagi także dla rodzin wielopokoleniowych. Można też wybrać model dłuższy o 35cm, wówczas zwiększa się znacznie przestrzeń bagażowa.

Bardzo ciekawie prezentuje się również wyposażenie. Jeszcze do niedawna kombivany kojarzone były raczej z ascezą w tym obszarze, jednak w ostatnim czasie rynek wymusił na producentach większą staranność i również opel podąża tym trendem.  Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, Combo Life oferuje użytkownikom między innymi kamerę cofania, adaptacyjny tempomat, asystent parkowania czy panoramiczne okno dachowe. Ciekawym rozwiązaniem jest system ostrzegający przed potencjalną kolizją, który działa w przedziale od 5 do 85km/h.
Jeszcze większy progres w kombivanach nastąpił w obszarze rozrywki i można powiedzieć, że tutaj opel plasuje się wśród absolutnych liderów. System Multimedia Navi Pro jest przystosowany do współpracy zarówno z Apple CarPlay, jak i Android Pro, co sprawia, że można korzystać ze swojego smartfona ciesząc się muzyką, filmami czy wygodnie prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym bez ryzyka otrzymania mandatu. Komputer samochodu wyposażony jest w wygodny 8" dotykowy ekran.

 

 

Wnętrze Opel Combo Life

Jeśli chodzi o silniki, to klienci opla nie mają dużego wyboru. Podobnie jak w przypadku konkurencyjnego peugeota i citroena, do dyspoozycji są dwie wersje - diesel o pojemności 1.5 litra oraz benzynowy 1.2 turbo. Pierwszy z nich ma moc 75, 100 albo 130 KM ze skrzyniami manualnymi pięciobiegowymi, sześciobiegowymi lub ośmiobiegową automatyczną. Do wersji benzynowej producent przewidział skrzynię ręczną dla wersji słabszej i automat dla mocniejszej.

Czasy, gdy kombivany służyły wyłącznie do celów biznesowych minęły bezpowrotnie. Bogate wyposażenie, systemy bezpieczeństwa, multimedia sprawiają, że jest to doskonała opcja dla osób szukających auta rodzinnego, które w razie potrzeby będzie spełniało funkcje auta dostawczego. W tym segmencie Opel Combo Life zdecydowanie się wyróżnia i jest on propozycją wartą rozważenia.

Opel Combo Life widok z tyłu