Nowy VW Transporter T7

Nowy VW Transporter T7

Transporter T6 jest produkowany od 2015 roku i mimo, że ma za sobą facelifting sprzed 2 lat koncern podjął decyzje o zmianach. Volkswagen Transporter 2 ma być bardziej luksusowy. Na pewno przejdzie duże zmiany, ponieważ będzie zbudowany na nowej platformie MQB. Na pewno zmiany są spowodowane chęcią elektryfikacji modelu. Wizualnie Volkswagen Transporter nowej generacji ma podążać za Passatem i Golfem. Kolejna siódma generacja Transportera ma być po prostu zupełnie nowa i zostanie zaprezentowana niedługo.

Według przecieków nowy Volkswagen T7 zaoferuje różne konfiguracje napędu, prawdopodobnie takie jak Volkswagen Golf aktualnej wersji. Czyli do wyboru będą silniki benzynowe, diesel, napędy hybrydowe w tym plug-in, który pozwalają na ładowanie akumulatorów zewnętrznym źródłem prądu. Na pewno doczekamy się wersji 4x4. Ponieważ nowy Volkswagen 2 jest skonstruowany na jak by nie było osobowej platformie łatwiej będzie wyposażyć go we wszelkie nowinki technicznie znane z osobówek. Czyli system multimedialny i systemy znamy z aktualnego Volkswagena Golfa, czy Passata.

vw transporter

Volkswagen zapowiedział premierę Volkswagena Transportera na 2021 rok. Najnowszy model ma być mniej użytkowy, a bardziej osobowy, zbliżony koncepcją do Caddy, choć na płycie Passata. Tak, dziwnie to zabrzmiało. Czyli zobaczymy model7, który będzie zupełnie nową generacją, zaprojektowaną niemal od podstaw i stylistycznie przypominającą cała gamę niemieckiego producenta. Osobowa wersja ma być koncepcyjnie zbliżona do Sharana, ma mieć jednobryłowe nadwozie z pochyleniem maski i szyby mniejszym niż dotychczas.

Volkswagen ujawnił pewne ograniczone szczegóły dotyczące systemu hybrydowego, a także zwiastuny dotyczące wystroju wnętrza furgonetki. eHybrid będzie miał akumulator litowo-jonowy zamontowany pod podłogą kabiny, co oznacza, że ​​nie ma negatywnego wpływu na przestrzeń pasażerską. Dodatkową zaletą Volkswagena jest to, że nisko osadzony akumulator w podwoziu obniża środek ciężkości , co ma pozytywny wpływ na prowadzenie. Dodatkowo samochody dostawcze skończą z manualnymi przekładniami, ponieważ Volkswagen T7 będzie dostępny standardowo jedynie z dwusprzęgłową skrzynią DSG.