Ford Transit

Ford Transit

Ford transit 

Wśród wielu rodzajów samochodów dostawczych niezaprzeczalnie rozpoznawalnym modelem jest produkowany przez firmę Ford model Transit. Dostawczak utrzymuje się na rynku od 1965 roku i zastąpił Forda Thames. Pierwsza generacja tego samochodu miała naprawdę wiele zastosowań; po ulicach jeździła jako wozy strażackie, radiowozy oraz karetki. Często do Forda Transita wchodziło się jako do autobusu - ze względu na kilka rodzajów nadwozia auto miało nawet 17 miejsc! 


Samochody dostawcze, a bezpieczeństwo

Najnowsze modele Forda to aż ósma generacja tego samochodu. Do użytku weszły w 2012 roku, a produkcja odbywa się w trzech krajach: Turcji, Stanach Zjednoczonych i Rosji. Model ten wyposażony jest w inteligentny napęd na wszystkie koła - reaguje on na zmiany powierzchni i reguluje ilość ruchu obrotowego do kół, które mogą go najlepiej wykorzystać. Sprawia to, że kierowca dostaje bezpieczne, pewne prowadzenie bez względu na warunki drogowe. 


Ekologiczność

Ford Transit odpowiada na aktualne potrzeby środowiska, dwulitrowe silniki wysokoprężne spełniają najwyższe normy EURO6, by nie emitować spalin. Takie rozwiązania są bardzo istotne w kontekście eliminacji nadmiaru tlenku azotu, w porównaniu z normą EURO5 redukcja ma wynosić aż 55%! Jednocześnie, dostawczak ma nie tracić na osiągach. Wszystko ma się odbywać dzięki substancji AdBlue, który powoduje rozpad spalin na azot i wodę.