Auta dostawcze

Auta dostawcze

 

Moment, w którym dochodzi do podjęcia decyzji o zakupie auta dostawczego dla firmy często jest ciężki. Ogrom opcji, przed którymi staje właściciel firmy może przytłaczać - tym bardziej, że każdemu zależy na tym, żeby podjąć dobry wybór i by samochody dostawcze się sprawdzały. Jak więc kupić, żeby nie było zawodu? W tym artykule przedstawione zostaną dwie skuteczne rady dla firm zdecydowanych na zakup dostawczaka. 

Auta dostawcze muszą być wielozadaniowe, więc warto zastanowić się, jak nasza działalność wpływa na wybór auta. Do czego będzie używane i jaka będzie jego waga po załadunku. Można zadać sobie pytanie - dlaczego ma to takie znaczenie? Prawo jazdy. Do danej wagi auta dostawczego (do 3,5 tony) wystarczy prawo jazdy kategorii B. Jednak, jeżeli decyzja padnie na większą przestrzeń załadunkową, potrzebne będzie znalezienie kierowcy z kategorią typu C. 

Kiedy myśli się o kierowcy, to najczęściej nacisk kładzie się na jego bezpieczeństwo. Jednak, komfort osoby kierującej jest równie ważny. Przed zakupem auta dostawczego warto jest dokładnie obejrzeć miejsce kierowcy, sprawdzić wygodę foteli, jak wygląda rozlokowanie schowków oraz uchwytów. Trzeba brać pod uwagę, że w dostawczaku spędzi się wiele godzin i komfort oraz wygoda są bardzo istotne.