Renault Kangoo

Renault Kangoo

Krótka historia marki Renault 

Renault jest francuską marką, która powstała w 1899 roku. Dzięki tej dacie jest to jedna z najstarszych firm produkujących samochody na świecie. Marka jest nie tylko potęgą pod względem popularności i ilości sprzedawanych rocznie samochodów, Renault jest też ważnym miejscem pod względem zatrudnienia - koncern stworzył 120 tysięcy miejsc pracy! Z ciekawostek o marce, to podczas II wojny światowej, paryskie taksówki marki Renault, które zostały zarekwirowane by przywozić na pole bitwy posiłki stały się symbolem zwycięstwa. 

Czym jest najpopularniejszy dostawczak marki Renault? 

Renault Kangoo jest jednym z bardziej rozpoznawalnych aut wypuszczonych przez koncern. W produkcji jest od 1997 roku, a od 2008 roku kierowcy mogą jeździć już drugą generacją tego samochodu dostawczo-osobowego. Pierwsza generacja miała swoją premierę w 1998 roku w Genewie i tam podbiła serca uczestników targów motoryzacyjnych. 

Za co ceni się Renault Kangoo dziś? 

Po modernizacjach i faceliftingu, który samochód przeszedł w ciągu ostatnich dziesięciu lat, trzeba przyznać, że nie tylko jest nowoczesną pozycją na rynku dostawczaków, ale także i bardzo estetyczną oraz komfortową dla kierowcy. Renault Kangoo występuje w szerokim wachlarzu opcji i nie zawiedzie żadnego przedsiębiorcy, który się na niego zdecyduje.