Samochody dostawcze nowe i używane

Dostawcze Skoda - ogłoszenia sprzedaży

Dostawcze Skoda używane i nowe, najlepsze oferty sprzedaży dostępne od ręki z salonów, komisów

Skoda Practik Mikrobus 2015

Skoda Practik

Alarm , Immobilizer , Poduszka powietrzna kierowcy , Wspomaganie kierownicy ...
21.500 PLNnetto
Bartosz
location_on

Wyszków

Skoda Inny Van 2015

Skoda Inny

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Regulacja wysokosci fotela , Alarm ...
faktura VATdo negocjacji
27.900 PLNbrutto
EUROSAMOCHODY.PL
location_on

Warszawa

Skoda Inny Van 2016

Skoda Inny

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Regulacja wysokosci fotela , Alarm ...
faktura VATdo negocjacji
27.900 PLNbrutto
EUROSAMOCHODY.PL
location_on

Warszawa

Skoda Fabia Practik Van 2016

Skoda Fabia Practik

Abs , Immobilizer , Centralny zamek , Elektryczne szyby ...
faktura VATdo negocjacji
21.900 PLNbrutto
TOP CAR
location_on

Wojkowice

Skoda Inny Van 2015

Skoda Inny

Abs , Alarm , Centralny zamek , Elektryczne szyby ...
faktura VATdo negocjacji
17.900 PLNbrutto
CENTRUM SAMOCHODOWE CICHOŃSKI
location_on

Kielce

Skoda Fabia Practik Van 2019

Skoda Fabia Practik

ASR (kontrola trakcji) , Regulacja wysokosci fotela , Alarm , Immobilizer ...Wersja wyposażenia: • Serwis ASO • Gwarancja
faktura VAT
38.900 PLNbrutto
MONARO.PL - Auta z polskich salonów - Zapraszamy !
location_on

Włocławek

Skoda PRAKTIK Dostawczy do 3,5t 2008

Skoda PRAKTIK

ABS , ESP (stabilizacja toru jazdy) , Alarm , Centralny zamek ...
10.999 PLNbrutto
TOM-POL TOMASZ TABACZYŃSKI
location_on

OLSZTYN

Skoda Citigo VAN Dostawczy do 3,5t 2017

Skoda Citigo VAN

ABS , ESP (stabilizacja toru jazdy) , Centralny zamek , Elektryczne szyby przednie ...
faktura VATdo negocjacji
30.700 PLNbrutto
Dynamica Sp. z.o.o
location_on

Myślenice

Skoda Praktik Furgon 2013

Skoda Praktik

Abs , ASR (kontrola trakcji) , Regulacja wysokosci fotela , Immobilizer ...
15.900 PLNbrutto
Auto-Handel
location_on

Jelenia Góra

Na rynku motoryzacyjnym możemy znaleźć pewną grupę producentów, która niespecjalnie kojarzy się nam z samochodami dostawczymi. O niektórych mogliśmy nawet nigdy nie słyszeć, a gdy dowiemy się, że rzeczywiście mają bądź mieli w swojej ofercie dostawczaki, może nas ogarnąć niemałe zdziwienie. Zaskoczeniem dla wielu może być na przykład fakt, iż swoje własne auto dostawcze posiadała Skoda. 

Historia marki Skoda

Geneza firmy o nazwie Skoda sięga połowy XIX wieku. W Pilznie w 1859 roku założono bowiem zakłady trudniące się w obróbce metali, które dziesięć lat później przejął nie kto inny, jak Emil Skoda. Ten rozwinął je naprawdę mocno – do tego stopnia, iż stały się one jednym z największych przedsiębiorstw tego typu w całych ówczesnych Austro-Węgrzech. Prawdziwa historia Skody rozpoczyna się jednak w 1895 roku.

By jednak mieć przed sobą cały obraz sytuacji, musimy zatrzymać się właśnie pod koniec XIX wieku. Wtedy to w miejscowości Mlada Boleslav swoje działanie rozpoczęła spółka Laurin & Klement, założona przez Vaclava Laurina i Vaclava Klementa. Jak w przypadku naprawdę wielu przedsiębiorstw motoryzacyjnych, na samym początku firma ta zajmowała się produkcją rowerów, by jednak po kilku latach skręcić w kierunek tworzenia samochodów. Pierwszym pojazdem firmy był Voiturette, który wyjechał z fabryki w 1905 roku. 

W tym samym momencie swoje podchody do branży motoryzacyjnej zaczęła robić Skoda, która w 1924 roku wypuściła na rynek pierwszy model o dość intrygującej nazwie 25/100. Laurin oraz Klement w tym czasie poszukiwali inwestorów w swój biznes i zwrócili się z propozycją właśnie do Skody. W ten oto sposób w 1925 roku wydarzyła się fuzja obu firm, która zaowocowała ostatecznym uformowaniem się Skoda Auto.

Mocnymi stronami samochodów Skody była niewygórowana cena oraz taśmowa produkcja, dzięki czemu koncern szybko rósł na siłę. W epoce komunizmu Skoda stała się dobrem narodowym Czechosłowacji, a zakłady zostały upaństwowione. Gdy jednak blok wschodni upadł, Zaczęto szukać inwestora, gdyż tego niestety wymagała sytuacja marki. Chętny był Volkswagen, który stopniowo przez dziewięć lat wykupywał udziały w spółce, by ostatecznie w 2000 roku stać się jej wyłącznym właścicielem. Od tej pory Skoda należy do grupy VAG i aktualnie radzi sobie w niej naprawdę dobrze.

Skoda Praktik – jedyny dostawczak Skody z prawdziwego zdarzenia

Choć historia marki Skoda jest naprawdę długa, na rynku pojawił się jak na razie tylko jeden samochód dostawczy. Chodzi tutaj o Skodę Praktik, która była dostawczą odmianą modelu Roomster. Warto się przy nim na chwilę zatrzymać, gdyż zaprezentowany w 2006 roku samochód jest naprawdę intrygującym projektem.

Po raz pierwszy koncept Roomstera pojawił się w 2003 roku podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Najważniejszym aspektem wizualnym samochodu był jak na tamte lata futurystyczny koncept drzwi przesuwnych. Występowały one jedynie z jednej strony, co na prezentacjach być może robiło wtedy wrażenie, lecz ostatecznie okazało się całkowicie niepraktyczne. 

To właśnie dlatego zdecydowano się ostatecznie na zastosowanie drzwi przesuwnych z obu stron, a także zrezygnowanie z bardzo odważnego pomysłu przeszklonej klapy bagażnika. Ostatecznie więc otrzymaliśmy niestety kolejnego niewyróżniającego się niczym specjalnym kombiwana, który na papierze i w wersjach prototypowych prezentował się niczym powiew świeżości na rynku.

Zaletami Skody Praktik niewątpliwie była niewielka masa – zaledwie 1150 kilogramów – a także pięć gwiazdek w teście bezpieczeństwa NCAP, czym w tamtym momencie nie mogło się pochwalić zbyt wiele dostawczaków, nawet jeżeli mówimy o kombiwanie z segmentu B. Samochód posiadał szeroką gamę silnikową, lecz brakowało w niej mocniejszych jednostek – najbardziej dopakowany silnik posiadał zaledwie 110 koni mechanicznych. Ostatecznie produkcja Roomstera i Praktika została zakończona w 2015 roku, a samochody te zostały w gamie zastąpione crossoverem o nazwie Kamiq. Od tej pory nie pojawiały się żadne informacje co do ewentualnej chęci stworzenia auta dostawczego przez Skodę.