Kontener najlepsze rozwiązanie do przewozu mebli domu

Artykuł Kontener najlepsze rozwiązanie do przewozu mebli domu

Nawet dobrze wykonane meble są zaskakująco kruche, a plany przeprowadzki nabierają nowego znaczenia, gdy przeprowadzasz się na drugi koniec kraju. Przenoszenie czegokolwiek na duże odległości może wydawać się hazardem, ale przy odpowiednim nastawieniu, sprzęcie, planie i odrobinie szczęścia może przebiegać gładko i bez problemów. Nie każde auta dostawcze będą dobre do przeniesienia Twojego majątku.

Przeprowadzki z pełnym zakresem usług są dobre jeśli masz dużo dużych mebli, które mogą być trudne do samodzielnego przeprowadzki. Jest to skuteczne, ale może być kosztowne i ryzykowne. W rzeczywistości roszczenia z tytułu szkód i strat w branży przeprowadzek wynoszą około 20%. Dzieje się tak, ponieważ przedmioty mogą być rozładowywane i ponownie ładowane kilka razy podczas podróży, a nawet wysyłane z rzeczami innych osób. Jeśli zdecydujesz się na taki sposób, upewnij się, że masz ubezpieczenie. Dobrze sprawdzają się samochody dostawcze kontener i wybierając firmę do przeprowadzek sprawdź jaki mają asortyment pojazdów.

 

jumpy

Możesz również wynająć firmę spedycyjną do wysyłki mebli na duże odległości. Będziesz mieć do wyboru dwie opcje wysyłki, LTL (ładunki drobnicowe) i FTL (ładunki całosamochodowe), które wpłyną na Twój koszt, czas wysyłki, poziom bezpieczeństwa i inne czynniki. Podczas gdy przesyłki LTL mogą być przesyłane wielokrotnie podczas transportu, przesyłki FTL pozostają przez cały czas w tej samej ciężarówce, co może znacznie zmniejszyć ryzyko uszkodzenia lub utraty. Tutaj raczej należy mieć pewność. że FTL mebli będzie przeprowadzany właśnie kontenerem.

Dobra praktyczna porada: jeśli masz dużo mebli, które wymagają delikatnej obsługi i musisz je szybko przenosić na duże odległości, FTL jest prawdopodobnie najlepszym wyborem — chociaż będzie cię to kosztować więcej. Z drugiej strony, jeśli wysyłasz tylko kilka mebli i nie ma znaczenia, kiedy dotrą do nowego miejsca przeznaczenia, LTL powinno działać dobrze. Korzystanie z przenośnego pojemnika do przechowywania (zwanego również pojemnikiem ruchomym lub po prostu pojemnikiem do przechowywania) to świetna opcja w przypadku przeprowadzek na duże odległości, ponieważ umożliwiają przenoszenie i przechowywanie za pomocą jednego rozwiązania.